_

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2016-10-06 19:56:35

QzniaQ
QzniaQ
Skąd: Wolsztyn
Dołączył: 2016-09-26
Liczba postów: 3
WWW
WindowsFirefox 49.0

Operacja "JEDNOŚĆ"

Jako że ten temat się co jakiś czas przewija, postanowiłem że spróbuję wszystkie informacje odnośnie tego tematu zawrzeć w tym poście. Sprawy jakie poruszę to, mundur, wyposażanie las oraz wyposażenie CQB. NA wstępie chce dodać że treści zawarte w tym poście nie są po to by kogoś zdenerwować i naciskać. Szpej swoje kosztuje, a jak wiadomo wszyscy mamy często ważniejsze wydatki takie jak życie i rodzina. Ten post ma posłużyć za swego rodzaju plan długo terminowy odpowiadający wszystkim i może być a nawet powinien, przedyskutowany.


Zacznijmy od Mundurów,
Zdecydowaliśmy się na multicam i jego pochodne typu MTP oraz Camogrom i przy tym zostańmy. Posiadanie munduru w tym kamo jest obligatoryjne dla wszystkich członków WBE. Jest to jedyny sztywny element naszego wyposażenia, który nie podlega dyskusji. Na jego zdobycie każdy nowy członek ma 6 miesięcy osoby, które nadal nie mają tego munduru maja na to 6 miesięcy od tego wpisu.


1. Wyposażenie CQB


- Kolor Olive,
- Kamizelka taktyczna i oporządzenia na niej jest dowolny, co się komu podoba z zastrzeżeniem, że w kolorze olive.
- Pas - jak wyżej.
- Opcjonalnie - nakolanniki, panele i kabury udowe hełmy ( wskazane ze względów bezpieczeństwa ), kryjryj, czapka itp.


2. Wyposażenie las


- Kolor Olive
- Kapelusz multicam
- Paso-szelki - i tu zaczyna się grubsza dyskusja, przedstawie swój punkt widzenia i jeżeli komuś coś nie pasuje zapraszam do dyskusji. Moim zdaniem są trzy możliwości i wybór zależny od preferencji użytkownika. Różnią się cena oraz odrobinę możliwościami ale do ASG w zupełności wystarczy wariant najtańszy. Wersje są takie:
             
                   - Paso-szelki z taiwangun-a (ok. 50 zł)
                     http://www.taiwangun.com/pasy-2/patrolo … aign-id=19
                   - Rozbudowany chest rig (ok. 150 zł ) - najprawdopodobniej mój wybór. )po doczepieniu przednich ładownic). http://www.taiwangun.com/kamizelki-takt … aign-id=22
                   - Paso-szelki z MIWO Praszka (ok 180 zł - są to same paso szelki ładownice trzeba dokupić a jak ktoś ma już takie pasoszele to szkoda chińczyki na nie wkładać) Polecam zestawy PT2 lub PT3 z szelkami ST3. http://www.miwo-military.net/-produkty/ … Y-i-SZELKI

Można również kombinować z zestawem mesh vest oraz pas, tak jak ja chodziłem przez dłuższy czas dość wygodne ale i tak nie wykorzystuje się molaków na mesh-u więc wolę pasoszele bo tak nie grzeją.

oporządzenie na paso-szelkach jest dowolne.


3. Magazynki
Chciałbym poruszyć jeszcze kwestie magazynków, z wyjątkiem karabinów wsparcia które pełnią inna role chciałbym zaproponować pełne przerzucenie się na mid i low capy. Zapytacie dlaczego, po pierwsze nie grzechoczesz więc łatwiej jest się skradać, po drugie myślenie o amunicji jest fajnym wyzwaniem i po trzecie wymiana magazynków to dodatkowy bodziec dający satysfakcję i zwyczajnie przybliża nas do prawdziwego pola walki.


Do ludzi trzeba mieć dystans i celne oko.

Offline

#2 2016-10-06 22:20:36

HektoR
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-04
Liczba postów: 14
WindowsChrome 53.0.2785.143

Odp: Operacja "JEDNOŚĆ"

Propo wsparcia, ale rozlokowanie żeby się dużo nie przemieszczać albo jakieś wyciszenie na magi "krowy". Z całą resztą się zgodzę, każdy w weekend przepier#@$%^ najwięcej kasy a co za tym idzie = 1-2 piwa mniej i już można zbierać [dblpt]D dajcie jeszcze namiary na okulary takie od których nie dostaje się "raka oczu" = nie parówkują aż tak [dblpt])

Offline

#3 2016-10-06 22:24:04

Sniper
Użytkownik
Skąd: Rostarzewo
Dołączył: 2016-09-27
Liczba postów: 4
WWW
Windows 7Chrome 53.0.2785.143

Odp: Operacja "JEDNOŚĆ"

W zasadzie do lasu i CQB opcja minimum może zamknąć się w pasie taktycznym [dblpt]D wystarczy na pas założyć ładownice, reszta na pasie czyli kabury torby zrzutowe multi-funkcjonalne kieszenie założone tak samo jak do CQB. Moim zdaniem w pełni oprzyrządowany pas wystarcza na początek. Moja propozycja jest taka, lista obowiązkowego szpeju:
1.PORZĄDNA OCHRONA OCZU - bo oczy nie odrastają
2. Replika - wiadomo nie bawimy się w Juranda ze Spychowa żeby biegać z procą [dblpt]D
3.Mundur - jakiś czas można bawić się w rekonstrukcje typu ruska mafia, czeczeński partyzant ale mundur naprawde w pewnym momencie daje przewagę + ZAJEBISTA wygoda.
4.Magazynki do repki - bieganie z 1 hi-capem przy dłuższych strzelankach przestaje mieć sens no a przy replikach z rodziny ar15/AKM koszt 1 magazyna jest zbliżony do paczki fajek
5.Pas + ładownice + różnorakie dodatki - w zasadzie można uznać to za coś pocjonalnego z tym że pas będzie strasznie uprzyjemniał strzelanki bo : jest gdzie wsadzić magazynki, skraca czas przeładowania repliki, zawsze wiemy gdzie jaki szpej się znajduje, no i wyglądamy bardziej TAKTYCZNIEEEE [dblpt]D

Ostatnio edytowany przez Sniper (2016-10-06 22:25:16)


,,A kto umarł ten nie żyje "

Offline

#4 2016-10-06 22:55:30

QzniaQ
QzniaQ
Skąd: Wolsztyn
Dołączył: 2016-09-26
Liczba postów: 3
WWW
AndroidChrome 52.0.2743.98

Odp: Operacja "JEDNOŚĆ"

Brawo Snajper dobrze gadasz.  Jednak z mojej strony jedna podpowiedź jest,  na dłuższą metę pas bez szelek wkurwia (zasuwa sie)  więc warto zainwestować w wersję z szelkami. Wersja Snajpera jest świetna na początek. Mój opis to plan docelowy [dblpt])


Do ludzi trzeba mieć dystans i celne oko.

Offline

#5 2016-10-07 14:40:18

Tango
Administrator
Dołączył: 2016-09-27
Liczba postów: 4
WindowsFirefox 49.0

Odp: Operacja "JEDNOŚĆ"

@QuzniaQ

Ja bym jeszcze dodał, że fajnie jest się choćby trochę w podzespole zgrać wyglądowo.


"Tango, masz może..."
"Mam, lewa kieszeń 2 plecaka" [sred])

Offline

#6 2016-10-07 15:36:15

Sniper
Użytkownik
Skąd: Rostarzewo
Dołączył: 2016-09-27
Liczba postów: 4
WWW
Windows 7Chrome 53.0.2785.143

Odp: Operacja "JEDNOŚĆ"

A idzie dostać same szelki do pasa taktycznego ?


,,A kto umarł ten nie żyje "

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
pomorskaarmiaobywatelska - kawalerskiarmaniego - telenoweleiseriale - wintergirls - serwisksero